הייתי בחופשת לידה שניה כשקיבלתי את ההזדמנות להשתלב בגוגל קמפוס לאמהות…  בדיוק באותה תקופה עזבתי עבודה בסטארט-אפ וזאת היתה בשבילי הזדמנות מעולה לקום בבוקר, להתארגן, להתלבש יפה ולדבר יזמות!

הרומן שלי עם גוגל קמפוס לאמהות התחיל לפני כ- 3 שנים. זה היה אחרי שילדתי את ביתי השנייה, התפטרתי מהסטארט-אפ שבו עבדתי, לא כי רציתי להישאר עם הילדה בבית, אני לא מאלה… אלא כי נעשו שם שינויים שכבר לא התאימו לי אז עזבתי כדי לחפש את הדבר הבא עבורי. יום אחד ישבתי עם חברה שסיפרה על ארגון "יזמיות" – "חפשי אותן, נראה לי שזה יכול להתאים לך" ואז עוד חברה סיפרה לי על איזה מסלול לאימהות בחופשת לידה בגוגל שעוסק ביזמות טכנולוגית לאימהות ואפשר אפילו להגיע עם התינוק!

היה לי אז רעיון… בעצם כמה… אחד מהם היה להקים אתר למאותגרי בישול, אני כזאת… לא מעניין אותי בישול, כל תכניות הבישול משעממות אותי, ארוכות לי מדי. הרעיון היה להקים אתר של סרטונים מקסימום 3 דקות, להדגיש את החלקים המאתגרים, לדייק בכמויות והכי חשוב – מה אני יכולה להכין מהמוצרים שיש לי בבית (שזה לא תמיד הרבה) ושיהיה בריא. עם הרעיון הזה הגשתי בקשה להצטרף לקורס שהיה עתיד להיפתח והתקבלתי! אושר גדול…!

חיכיתי ליום הזה שהסדנא תפתח, לא ידעתי למה לצפות….יעלי הייתה כבר בת 8 חודשים, לא ממש תינוקת שאפשר לקחת על הגב אז בחרתי לשים אותה בבייביסיטר, זה היה זמן מיטל! זמן שהוא רק שלי ובשבילי.

כשהגיע היום הראשון של הסדנא הייתי בהתרגשות, הגעתי לגוגל קמפוס לאימהות וכשאני פותחת את הדלת בקומה ה-29 (דאז) אני רואה תינוקות בעגלות, מנשאים, על הידיים, על המשטחי פעילות ובעצם מסתובבים ביננו ואיתם נשים מלאות עוצמה מדברות, מעלות רעיונות, משתפות אחת את השנייה, משיטות יד לעזרה והמפגש מתחיל.

על מה דיברנו…google_campus_for_moms-_1jpg

יזמות! איך רעיונות מתחילים, שמענו סיפורי הצלחה, שמענו סיפורי כישלון, למדנו על נאום המעלית, גיוס כספים, אנג'לים, קרנון הון סיכון, הסכמים בין מייסדים, שיווק, UX, UI, מערכת אנדרואיד, המון ידע!!! טונות של מידע.

למדנו על לשבור מוסכמות, לנפץ את הבלתי אפשרי, לחשוב מחוץ לקופסא, חתירה אל המטרה, ללמוד מטעויות והצלחות (הטעויות שלך – ההצלחות של האחר), לשאוף, להעז, לחשוב, לפתח, לפרגן, לשתף ובעיקר לחפש את זה בבטן ולמצוא את זה בראש!

הרעיונות התחילו לעלות והאש בעיניים גברה.

מה אני לקחתי…

בטווח הקצר והמיידי זכיתי ב- 8 מפגשים שבהם קמתי בבוקר, שמתי את יעלי אצל המטפלת, התלבשתי יפה ודיברתי יזמות! נפגשתי עם נשים אינטליגנטיות, יזמיות בנשמתן  – זה היה בשבילי כמו אוויר לנשימה באותה תקופה, חיכיתי לזה מדי שבוע.

במהלך הסדנא כבר הבנתי שמי שלא אוהב בישול, גם כנראה שלא ייכנס לאתרי בישול, זה פשוט לא מעניין אותם…

מה שכן הבנתי זה שאימהות בחופשת לידה רוצות משהו אחר, רוצות לדבר על עצמן, שואפות לשינוי בקריירה וזה בדיוק הזמן לשינוי הזה. תקופה מסוימת לאחר הסדנא התחלתי לעבוד על מיזם משלי שבו רציתי להעניק לאימהות בחופשת לידה את אותה חוויה שאני חוויתי רק עם סדנא אחרת – סדנא לשינוי קריירה, לאחר כשנה של עבודה על המיזם לא מצאתי את הרווח ובחרתי לעת עתה לחזור לתפקיד שלי בהייטק.

בטווח הארוך, 3 שנים לאחר שעברתי את הסדנא אני עדיין חושבת יזמות, שומעת וקוראת, מאמינה שזה אפשרי, הרעיונות ממשיכים לעלות, הקהילה ממשיכה לתמוך ואני עדיין חולמת על מיזם חדש משלי.

לו רק הייתי בת 25?!

נפתח מחזור חדש!

רציתי לספר לך שממש בקרוב נפתח מחזור חדש, את לא חייבת להיות אמא, את גם לא חייבת להיות אישה, את פשוט צריכה לרצות את זה! אז אם יש לך רעיון מהסרטים וחלום בבטן פשוט תרשמי…

לחצי כאן! הרשמה לגוגל קמפוס לאמהות.