זה כנראה ה!אתגר של הדור שלנו, של הנשים אבל לא רק, גם הגברים חווים את השינוי ולכן הכותרת שבהתחלה היתה "אתגר אמהות וקריירה" הוחלפה ב"אתגר ההורות וקריירה". השילוב הזה בין להיות ההורה שהיית רוצה להיות לבין המחויבויות בחיים, הצורך והרצון להתפתח ולהגשים את עצמך וכמובן גם להשתכר בכבוד. חשבתי על כמה רעיונות שעוזרים לי בשילוב המאתגר הזה – הורות וקריירה.

מחקר שמגיע מאוניברסיטת הארוורד

לפי אתר מאקו, מחקר שמגיע מאוניברסיטת הארוורד, בנות לאמהות קרייריסטיות יוצאות יותר לעבוד, מחזיקות ביותר משרות בכירות ומרוויחות יותר כסף מהבנות לאמהות שנשארו בבית. לקריירה של האם מחוץ לבית יש משמעות גם בחינוך של הבנים, כשיש סיכוי סטטיסטי גבוה יותר באופן משמעותי שבניהן של נשים עובדות יהיו בני משפחה מעורבים ותומכים יותר ויתרמו יותר במטלות.

http://www.mako.co.il/home-family-relationship/family/Article-75310e2f2d18851006.htm

5 טיפים לשילוב בין הורות לקריירה

  • בחירה והשלמה. תבחרי מה נכון לך ותהיי שלמה עם זה. פגשתי פעם אמא שאמרה שהיא אמא של סוף שבוע, כל השבוע גם ככה הילדים בין חוגים וחברים אבל בסוף שבוע המשפחה ביחד. פגשתי אמא אחרת שבחרה למצוא משרה עד שלוש וחצי כל יום כדי לאסוף מהמסגרות, אני ובעלי בחרנו כמשפחה לחלוק את אחרי הצהריים חצי-חצי, זאת הבחירה שלנו וזה מה שמתאים לנו. תבחר/י!
  • להיעזר בכל מה שאפשר וקיים היום באינטרנט: קניות באינטרנט – הכל! בגדים, מכולת, ירקות ופירות, מוצרי חשמל – כל מה שאפשר להביא לכם עד הבית. העברת כספים דרך חשבונות הבנק, בזק שלי – שירות שמאפשר לנהל את בזק דרך האתר כולל תשלומים, פירוט שיחות, בדיקת הקו, הזמנת טכנאי, תמיכה טכנית – לא צריך לחכות לאף אחד, טפלו בבעיות בעצמכם.

bezeq.png

  • להיעזר באנשי מקצוע. כדי שאוכל לתת את כל כולי בזמן שאני עם אביגיל ויעלי אני חייבת עזרה. השבוע עמוס, שעות העבודה שלי ארוכות ואין לי זמן לנקות את הבית ולכן הבאתי מנקה ובמקום שאגיע הביתה ואתחיל להבריש את האמבטיה, יש מי שעושה את זה והזמן למשפחה מתפנה. אם יש אפשרות למבשלת, להוציא כביסה למכבסה, כל עזרה בתשלום, אפשר/י זאת, זה ישחרר לך זמן פנוי.
  • ארוחות ערב. זמן משפחה, בלי טלוויזיה, בלי טלפונים וגם אם זאת רק חביתה, ירקות וקצת גבינה מבחינת המשפחה זה עושה את העבודה, פשוט לדבר… לאחרונה התחלתי מהלך שכל אחד צריך לספר משהו טוב שקרה לו באותו יום, וואלה, בינתיים עובד לי.
  • דוגמה. ספרי למשפחה על הקריירה שלך, על האתגרים שנאלצת להתמודד איתם. אמא קרייריסטית זאת מתנה לילדים, הילדים (כן, גם הבנים) רואים באמא דמות שלא מתפשרת, מתמודדת מול אתגרים, משיגה יעדים ובוחרת בעצמה.
  • זמן איכות. כשאני עם אביגיל ויעלי אני לא עונה לטלפונים מהעבודה, משתדלת לשים את הטלפון בצד ולהיות נוכחת. השבוע אביגיל הלכה לחברה ולי היה לחץ בעבודה ועלתה לי המחשבה לשלוח גם את יעלי לחברה ובזה אני אפנה לי את אחר הצהריים לעבודה. התלבטתי ואז חשבתי על ההזדמנות שיש לי ל"זמן אמא" – רק לי ולה, בלי המון תוכניות, רק אני והיא – ניצלתי את ההזדמנות והעברנו זמן איכות בסופר, כן זה גם נחשב זמן איכות!,

 

pexels-photo-29594

המסקנה

אין נכון ולא נכון / צודק או לא צודקת, יש מה שנכון לי! אני לא כל יום עם אביגיל ויעלי, אני לפעמים עובדת עד שעות מאוחרות, אני אוהבת ללכת לקורסים, סדנאות, מפגשי למידה, אני אוהבת לצמוח, ללמוד, להתפתח ולהשקיע בעצמי, זה חשוב לי ולא פחות חשוב מהחוויה שלי, חשוב לי מאוד שאביגיל ויעלי יראו את אמא וילמדו גם הן.

אם מעניין אתכם לשמוע על האתגרים שבהורות ואין אפשר להתמודד איתם בראייה קצת שונה, מוזמנים להרשם!

טיפים מגניבים לחורף!