כי חורף… / השמש נעלמת בחורף  / הגשם מטפטף על העורף  / חורף – וקר  / חורף – צריך ללבוש / מעיל כל החורף / וגשם מטפטף על העורף / חורף – וקר.

החורף הגיע ואתו המחלות וכשהן מגיעות הן בדרך כלל ימשכו את כל בני המשפחה איתן בסבב, האחד חולה, מדביק את השני שמדביק את השלישי והרביעי וחוזר לראשון… החורף רק בתחילתו ואני כבר במינוס של 3 ימי מחלה על ה- 18 שמגיעים לי בשנה.

טיפים לעזרה

אז מה אפשר לעשות…? ביקשתי כמה עצות מהנטורופתית – תתי פירסטטר ואלו הדברים שהיא רשמה:

  1. מרקים! מרק מבחינתי זה הארוחת ערב האולטימטיבית – קל להכנה, טעים, מחמם ועכשיו אני מבינה גם כמה הוא בריא. ההמלצה היא להרבות במרקים עשירים בירקות כתומים כמו גזר ודלעת. ירקות אלו מכילים בטא קרוטן המסייע לאיזון רירית מערכת הנשימה. כמו כן מומלץ להוסיף קצת זנגביל (ג'ינג'ר) אשר מחמם ומסייע לכייח ליחה ונזלת.
  2. שום ובצל! בעיקר חיים מסייעים לנטרול נגיפים. תרופת סבתא יעילה בזמן של דלקת בגרון או צרידות היא: להשרות בצל קצוץ עם דבש או סילאן ביחס של כף מכל אחד, להמתין לפחות שעה כדי לתת לנוזלים של הבצל לצאת ולהתמזג עם הדבש – לאכול כפית מדי שעה. לא תמיד יאהבו את זה הילדים, אחת מהילדות אצלי אוהבת את זה, השנייה לא מוכנה לשמוע, בכל מקרה שווה לנסות!
  3. ויטמין C: מומלץ לצרוך מזונות עשירים בוויטמין C –  קיווי, גויאבה, פלפל אדום, עלים ירוקים ופרי הדר.
  4. תה צמחים: מומלץ לשתייה בחורף במיוחד: מרווה, זוטא לבנה, רוזמרין וקינמון.
  5. שמירת חום גוף: חשוב לשמור על חום הגוף בעיקר במעברים מאזורים חמים לקרים.
  6. צמחים ותוספים: ניתן לקחת בהתייעצות עם איש מקצוע לחיזוק המערכת החיסונית כמו אכיניצאה פרופוליס, ציפורני חתול וויטמין סי. אני נותנת לאביגיל ויעלי סוכריית ויטמין C, מבחינתן זה חטיף, בשבילי זה ויטמין, בינתיים עובד לנו.
  7. סוכרים: רצוי להימנע עד כמה שניתן מסוכרים פשוטים, משקאות ממותקים וממתקים תמיד! בחורף יש להם את היכולת לפגוע במערכת החיסונית וביכולת שלנו להתמודד על מחלות.taty

 

היתרון!

יחד עם המחלות מגיע גם החלק היותר טוב… גם אביגיל וגם יעלי היו חולות ולי היתה ההזדמנות לבלות איתן, כל אחת לחוד בשקט וברוגע. עם אחת טיילתי בפארק כדי לנצל את השמש שהיתה לקצת ויטמין D, עם השניה קניתי יצירה ועשינו ביחד, בישלתי מרק והיה לי כיף פשוט להיות שם עם כל אחת מהן, טוב נו… נהניתי! כנראה שבזכות זה שהן היו רק קצת חולות לי היתה הזכות לבלות.